Záhněda – drahý kámen

Velmi nenápadně a plíživě se blíží podzim, někteří se na nádherně zbarvené listí a jemné sluneční paprsky i lehký podzimní větřík těší. Jiní si tento čas spojují zejména se smutkem z odcházejícího léta. Pokud patříte k druhé skupině, měli byste si rozzářit podzim krásným šperkem. Pokud se naopak podzimu nemůžete dočkat, oslavte ji drahým kamenem, který vám svým zabarvením připomene krásu tohoto ročního období.

Ty nejkrásnější barvy podzimu

Příroda je tou nejkrásnější inspirací, i co se světa šperků týká. Právě k tomuto výjimečnému ročnímu období se nejlépe hodí drahé kameny, které svou barvou odpovídají barvě spadaného podzimního listí. Vyberte si šperk se Záhněda, citrínem nebo olivínem.
Záhněda

Záhněda je odrůda křemene, svými barvami dokonale připomíná krásu a jedinečnost podzimu. Polodrahokam je zabarvený nahnědlými, hnědými a žlutými barvami. Příchod podzimu může být pro některé skličující, právě záhněda, která je výborná proti negativním emocím, vám dokáže rozzářit i najzachmúrenejší den. Kromě toho zmírňuje stres, uklidňuje nervovou soustavu a nachází své uplatnění také při zmírnění bolestí hlavy. Citrín

Citrín je dalším variantou křemene, svým žlutým až zlatožlutým zabarvením připomíná teplé sluneční paprsky, které prosvítají přes nádherně podzimně zbarvené listy stromů. Jeho zabarvení ovlivňuje obsah oxidu železitého. Citrín je připisován právě Slunci a je elementem ohně a stejně jako záhněda nedává prostor negativním emocím. Je to prostě šťastný kámen, který zajišťuje klidný spánek a radostný den, nejen ten podzimní. Citrín obnovuje sílu a je zdrojem nové energie.

olivín

Poslední kámen svým nádherným olivovým zabarvením připomíná smaragd i žlutozelené a medové tóny, které jsou spojovány s podzimem. Tento jedinečný kámen se používá jako amulet a je mu připisována opět přímo magnetická síla, která k sobě připoutává radost a naopak odolává negativním emocím. Olivín náleží elementu Země a planetě Venuši.
Prsten s olivínem