Síla barevných kamenů

Barevné kameny nejsou pro mnohé z nás obyčejným šperkem. Při volbě barevného kamene byste se měli zaměřit hned na několik aspektů. Na jeho tvar, druh i barvu. Každý kámen má jiné poslání a některým kamenem je přisuzována až magická moc. Ani naši předkové sílu drahých kamenů nepodceňovali, jejich jednotlivé barvy i širokou škálu odstínů používali na ovlivnění psychiky, posílení imunity i jako prevenci proti chorobám.

kámen lásky

Za kámen, který je silným magnetem na lásku, je považován růženín, často také nazývaný jako „kámen lásky“. Právě růžová barva je velmi často s láskou a něhou spojena. Čekáte na svou pravou lásku? Zvolte šperk v podobě náramku z růženínu nebo si na krk pověste přívěsek z růženínu ve tvaru srdíčka. Ten pravý se jistě brzy objeví.
Jaký kámen zvolit při nemoci?

S bílou barvou se setkáte v nemocnicích, je totiž barvou čistoty a zbavuje tělo jedů. Bílý kámen je proto vhodným kamenem tam, kde se můžete setkat s infekcí. V případě, že máte doma někoho s nakažlivou chorobou, noste bílou barvu oblečení doplněnou bílým diamantem , achátem, křemenem nebo zirkonem.
Snažíte se zhubnout?

Oblečení červené barvy a také kombinace červené a fialové společně s červeným granátem, achátem a jantarem je doporučeno ve chvíli, kdy se potřebujete zbavit přebytečných tuků. Červená barva oblečení a červené kameny také pozitivně ovlivňují nahromaděné negativní emoce.
Barva studentů

Barva, která vám zlepší náladu a podporuje paměť? Ideální je žluté oblečení v kombinaci se žlutým kamenem, například topasem nebo citrínem. Žlutá je barvou intelektu, takže v období zkoušek vsaďte právě na žlutou.