Citrín – magický přirodní kámen

Citrín je kamenem měsíce listopadu. Jde o žlutý až žlutohnědý drahokam, který se v přírodě vyskytuje zřídka. Jeho jméno je odvozeno z latinského citrina = žlutý. Jde o ochranný kámen, který náleží elementu ohně a je spojen s hvězdou Sluncem.

Citrín a jeho vlastnosti

Citrín je nazýván kamenem hojnosti. Přináší nejen bohatství a prosperitu, ale životní energii a duševní růst. Pomáhá přijmout sami sebe, jací jsme. Má léčivé účinky na zažívací
orgány, slinivku a játra. Hodí se pro Blížence, Býky, Levy a Panny.
3. (pupeční) čakra

Citrín je spojený s pupeční čakrou, která je sídlem životní síly. Spojuje se se sebeúctou, hrdostí a intuicí, která nás chrání.
Kvalita Citrín

V přírodě se citrín vyskytuje vzácně. Významné naleziště se nacházejí v Brazílii, USA a na Madagaskaru. Jeho barva může být od světle žluté až po žlutohnědou. zabarvení
ovlivňuje obsah železa a příměsi hliníku a lithia. Kvalitní Citrín jsou vzácnější než ametyst nebo záhněda. Jeden z největších Citrín pochází právě z Madagaskaru a váží 300 ct.
Šperky s citrínem

Šperky s citrínem jsou vhodné pro ty, kteří jsou otevření, pozitivní a veselí. Jejich barva symbolizuje inteligenci a šlechetnost. Jsou také vhodné na 13. výročí svatby.